Hasiči ve čtvrtek dezinfikovali Důl ČSM-sever

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.06.2020 | Moravskoslezský kraj
Hasiči ve čtvrtek dezinfikovali Důl ČSM-sever

Dvě desítky profesionálních hasičů (HZS MSK) s šesti osvědčenými generátory teplého desinfekčního aerosolu („vuvuzelami“) se zapojily ve čtvrtek 25.6.2020 odpoledne v areálu Dolu ČSM-sever na Karvinsku do druhého dne třídenní dezinfekce tří dolů OKD – ČSA, ČSM-sever a ČSM-jih, a to kvůli zvýšené nákaze koronavirem Covid-19. Přitom už na začátku června hasiči úspěšně dekontaminovali rozlehlé prostory Dolu Darkov.

Během tří hodin tak museli hasiči ve čtvrtek odpoledne „vyčistit“ prostorné koupelny a „řetízkové“ šatny pro havíře, kanceláře správní budovy a chodby Dolu ČSM-sever. O den dříve (ve středu) již hasiči dekontaminovali v hermeticky uzavřených oblecích Důl ČSA, v pátek přijde na řadu Důl ČSM-jih.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje