Hasiči vyjížděli v souvislosti se silným větrem k 18 případům

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

14.03.2023 | Moravskoslezský kraj
Hasiči  vyjížděli v souvislosti se silným větrem k 18 případům

Z noci na úterý 14.3.2023 až do 13. hodiny odpolední, vyjížděli hasiči Moravskoslezského záchranného sboru k 18 událostem spojeným se silným větrem.

Hasiči nejčastěji vyjížděli mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní, kdy zaznamenali 14 událostí. V průběhu dopoledne, kdy vítr zeslábl, počet zásahů klesl. Hasiči nejčastěji odstraňovali popadané stromy a větve.

V obci Čeladná spadl strom na telefonní drát, na kterém zůstal viset. Při jeho odstranění bylo nutné povolat do zásahu i automobilový žebřík, pomocí kterého hasiči strom odstranili.

Po ukončení činností spojených s odstraněním stromu provedli hasiči úklid vozovky a zajistili znovu zprovoznění komunikace. Všechny výše uvedené události se udály beze škod a bez zranění.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje