Hasiči vyprostili zapadlý domíchávač s betonem

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.09.2022 | Hnojník/ Moravskoslezský kraj
Hasiči vyprostili zapadlý domíchávač s betonem

V pátek 23.9.2022 sjel ze silnice domíchávač, který vezl beton na stavbu silničního obchvatu I/11 kolem obcí Hnojník a Střítež. Vozidlo museli hasiči zajistit proti převrácení a následně ho dostat zpět na komunikaci.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě domíchávače v katastru obce Hnojník v pátek 23.9.2022 v 11:14 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice v Nošovicích, následně si velitel zásahu povolal těžkou vyprošťovací techniku ze stanice Ostrava-Zábřeh.

Domíchávač během jízdy na stavbu, kdy vezl 8 m3 betonu, sjel z komunikace a zůstal uvězněný na krajnici. Jelikož hrozilo převrácení vozidla na bok, povolal si velitel zásahu těžkou vyprošťovací techniku ze stanice Ostrava-Zábřeh. Do příjezdu těžké techniky podepřel nakloněný domíchávač buldozer, který přijel z nedaleké stavby silničního obchvatu.

Před započetím vyprošťovacích prací se podařilo z domíchávače přeložit beton do náhradního domíchávače. Následně došlo ze strany hasičů k preciznímu vyproštění vozidla pomocí automobilového jeřábu a vyprošťovacího automobilu. Hasiči prvně přizvedli jeřábem zadní nápravu domíchávače, kterou usadili zpět na komunikaci. Následně pod přední kola uložili připravené dřevěné hranoly, po kterých pomocí navijáku z jeřábu vozidlo vytáhli zpět na silnici. Po celou dobu vyprošťování byl domíchávač jištěn proti převrácení navijákem vyprošťovacího automobilu.

Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin z havarovaného automobilu. Po uklizení komunikace od bláta a následném sbalení vybavení se jednotky vrátily zpět na své základny.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje