Hasiči vyprošťovali celkem pět osob u tří ranních nehod

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.02.2021 |  Moravskoslezský kraj
Hasiči vyprošťovali celkem pět osob u tří ranních nehod

Hned ke třem vážným nehodám na území Moravskoslezského kraje, u nichž museli vyprošťovat celkem pět vážně zraněných a zaklíněných osob, vyjížděly v pondělí 22.2.2021 ráno a dopoledne jednotky HZS Moravskoslezského kraje. První se stala po půl sedmé ranní u sjezdu na dálnici D48 u Příbora-Prchalova (okres Nový Jičín), druhá v osm hodin v Orlové-Městě (okres Karviná) v ulici Dr. Tyrše a třetí krátce po deváté hodině ranní v Petřvaldu (okres Nový Jičín) na silnici mezi Ostravou a Mošnovem.

V Příboře-Prchalově se střetl osobní automobil s dodávkou. Zasahovala zde jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Kopřivnice, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Příbora. Hasiči vyprošťovali dva zraněné řidiče obou vozidel pomocí hydraulických nástrojů. Oba byli transportováni do Fakultní nemocnice, řidič osobního automobilu vrtulníkem LZS, druhý sanitkou.

V Orlové-městě skončil osobní automobil Suzuki Swift ve stromě. Nehoda si vyžádala dvě zranění. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic v Orlové a Karviné. Hasiči museli opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů zraněnou a zaklíněnou spolujezdkyni, zraněný řidič dokázal opustit havarované auto sám.

V Petřvaldu hasiči vyprošťovali pomocí hydraulických nástrojů zraněného řidiče a spolujezdkyni z osobního automobilu, který se střetl s nákladním automobilem. Oba byli transportováni do Fakultní nemocnice, mladá žena vrtulníkem LZS, mladý řidič sanitkou. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Kopřivnice a Ostrava-Jih, společně s nimi jednotka podnikových hasičů z mošnovského letiště.
Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje