Hasiči vyprošťovali dvě auta vedle sebe v příkopu

09.04.2021 | Řepiště/ Moravskoslezský kraj
Hasiči vyprošťovali dvě auta vedle sebe v příkopu

Je i video...

Čtvrteční nepříznivé počasí znamenalo pro jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) více než desítku výjezdů k nejrůznějším dopravním nehodám. V jednom případě si hasiči „ušetřili“ cestu – dvě samostatné nehody se staly ve čtvrtek 8.4.2021 odpoledne jen kousek od sebe. V příkopu v obci Řepiště (okres Frýdek-Místek) tak skončila na střeše dodávka a necelé dva metry vedle ní na kolech Audi. Obě museli hasiči vyprostit pomocí svého tradičního speciálu Bizona.

Obě nehody se staly kousek od sebe v Řepištích, aniž by se vozidla o sebe otřela. Řidička dodávky se zranila a sanitka ZZS MSK ji odvezla do nemocnice, dva lidé z osobního vozu vyvázli bez zranění. Dodávka musela být ukotvena pomocí stabilizačních tyčí Paratech.

Při úspěšném vyzvednutí obou havarovaných vozidel na silnici a postavení na kola zasahovaly dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel zmíněný vyprošťovací speciál MB Actros Bizon s kontejnerovou mobilní dílnou, asistovala zde také jednotka dobrovolných hasičů z Vratimova.

Video z vyprošťování (autor: HZS MSK): https://youtu.be/P8ADb26_RTM

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje