Hasiči vyprošťovali na Opavsku řidičku fabie , která musela být letecky transportována na urgentní příjem do ostravské Fakultní nemocnice.

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2018
          ViewImage-aspx-(1).jpg

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 3.1.2018 ráno v obci Ludgeřovice (okres Opava) u nehody osobního automobilu Škoda Fabia Combi. Hasiči museli opatrně vyprostit z havarovaného auta zraněnou řidičku, a to pomocí hydraulických nástrojů. Předali ji týmu ZZS MSK a nakonec ji odnesli do vrtulníku LZS. Fabii nakládali na vozidlo odtahové služby.

ViewImage-aspxs-(1).jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě vozidla do stromu informováno krátce před osmou hodinou ranní. Do Vrablovecké ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Hlučín a Ostrava-Přívoz.

s-(1).jpg
            Žena (54 let) byla při vědomí. Hasiči jí pomocí páteřní desky opatrně přesunuli do vakuové matrace. Skončila v sanitním vozidle. Postižená byla nakonec letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.
dws-(1).jpg
            Nehoda se obešla bez úniku provozních kapalin. Hasiči fabii zabezpečili před případným požárem. Naložili ji na vozidlo odtahové služby a místo nehody uklidili.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje