Hasiči vyprošťovali po DN 3 vozidel na Novojičínsku dvě zaklíněné osoby

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.01.2021 | D1/ Moravskoslezský kraj
Hasiči vyprošťovali po DN 3 vozidel na Novojičínsku dvě zaklíněné osoby

Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 5.1.2021 večer u vážné dopravní nehody tří vozidel na Novojičínsku, přesněji na křižovatce u dálničního sjezdu z dálnice D1 u Hladkých Životic. Vyžádala si zranění dvou žen z osobního automobilu Peugeot, který skončil mimo silnici na střeše. Hasiči museli obě vážně zraněné a zaklíněné osoby z automobilu opatrně vyprostit.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě českého kamionu, který jel prázdný, osobního a dodávkového automobilu informováno v úterý po půl osmé večerní. Do Hladkých Životic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec a Nový Jičín, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Fulneku.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem. Z peugeotu, ležícího v příkopu na střeše, vyprostili sedmatřicetiletou ženu a šestnáctiletou dívku. Menší únik oleje z auta do betonového korýtka včas zachytili pomocí nasákavého sorbentu, životní prostředí tak nebylo poškozeno.

Žena skončila po převozu v ostravské Fakultní nemocnici, dívka v Městské nemocnici Ostrava-Fifejdy. Osobní a dodávkové auto bylo naloženo na vozidla odtahové služby, na vyproštění kamionu z příkopu přijela předem nasmlouvaná soukromá firma.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje