Hasiči vyprošťovali v Klimkovicích auto ve stromě i jeho zraněného řidiče

03.11.2018
Hasiči vyprošťovali v Klimkovicích auto ve stromě i jeho zraněného řidiče
nehoda22.png
Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) z Ostravy zasahovaly v pátek 2.11.2018 odpoledne na silnici mezi Klimkovicemi a Vřesinou u nehody menšího nákladního automobilu Fiat Ducato s otevřenou korbou, který skončil ve stromě na levém boku. Hasiči vyprostili z nastříhnuté kabiny zraněného řidiče středního věku a pak i havarované vozidlo – pomocí speciálu Bizon.

ViewImage-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pátek před půl třetí odpolední. Do Klimkovic (okres Ostrava-město) ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – z ostravských stanic Poruba a Zábřeh, odkud dojel i vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon.

ViewImage-(3).jpg

Hasiči stabilizovali havarované Ducato v příkopu pomocí žebříků. Aby se mohli dostat ke zraněnému řidiči (byl při vědomí), který měl zaklíněnu nohu za volantem, museli pomocí hydraulických nůžek nastříhnout střechu kabiny a ohnout ji silnými pažemi. Muže položili na páteřní desku a předali zdravotníkům ZZS MSK.

ViewImage-(4).jpg

Zasahující hasiči také zamezili úniku nafty z poškozené palivové nádrže, menší únik nafty na silnici posypali nasákavým sorbentem. Po zdokumentování nehody naložila hydraulická ruka Bizona havarované Ducato na vozidlo odtahové služby. Hasiči nakonec místo nehody uklidili

ViewImage-(5).jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje