Hasiči vyprošťovali v Kopřivnici automobil

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.05.2022 | Kopřivnice/ Moravskoslezský kraj
Hasiči vyprošťovali v Kopřivnici automobil

Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 22.5.2022 odpoledne v Kopřivnici, místní části Lubina (okres Nový Jičín), u nehody osobního automobilu, který porazil sloup veřejného osvětlení a skončil mimo silnici na levém boku. Oba cestující se zranili a museli do nemocnice. Devítiletá dívka předtím dostala od hasičů plyšovou hračku dráčka Hasíka na uklidnění.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v neděli po půl čtvrté odpolední. Do Lubiny vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Kopřivnice a Nový Jičín (odkud přijel vyprošťovací speciál Tatra 815), společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Kopřivnice.

Při příjezdu hasičů byli 54letý muž a devítiletá dívka mimo havarované vozidlo. Hasiči stabilizovali auto na levém boku pomocí stabilizačních tyčí Paratech a podkládacích klínů Zumro, zabezpečili auto před případným požárem i poškozený sloup s veřejným osvětlením, vedením nízkého napětí a telefonním kabelem.

Po postavení auta na silnici na kola pomocí hydraulické ruky hasičské vyprošťovací tatry zde uniklo menší množství oleje, do půdy neunikl. Hasiči na olej použili nasákavý sorbent.

Oba zranění byli přepraveni do ostravské Fakultní nemocnice, dítě vrtulníkem, řidič sanitkou.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje