Hasiči z Hlučínska opravovali větrem poškozenou střechu rodinného domku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Hasiči z Hlučínska opravovali větrem poškozenou střechu rodinného domku

tech-pomopcHL.pngDvě jednotky hasičů z Hlučínska se zapojily v úterý 15.1.2019 odpoledne do provizorní opravy odkryté části střechy rodinného domku v Darkovicích (okres Opava), kterou poškodil silný vítr. Majiteli přibili na několikametrový otvor ve střeše celkem 5 nepromokavých plachet, které sami během dopoledne sehnali, sám dodal šestou. K zatížení plachet hasiči použili desky i kameny.

ee.jpg

V Darkovicích tak pomáhala jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Hlučín a místní jednotka dobrovolných hasičů (Darkovice). Před provizorním přikrytím poškozené části 6 plachtami museli hasiči celou střechu (asi 15 x 10 metrů) očistit od silné vrstvy sněhu.

eeee.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje - Foto: Moravskoslezského kraje