Hasiči z Moravskoslezského kraje vyprošťovali dvě zraněné osoby z felicie v Havířově

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.02.2018
Hasiči z Moravskoslezského kraje  vyprošťovali dvě zraněné osoby z felicie v Havířově
nehoda.png hzsmsk.jpg

Profesionální hasiči (HZS MSK) zasahovali v úterý 13.2.2018 u dopolední nehody dvou osobních automobilů Škoda Felicia a Subaru Forester, která se stala v Havířově-Dolní Suché na křižovatce ulic Orlovská a Vodní. Z felicie museli opatrně vyprostit dvě vážně zraněné osoby, ze Subaru na pohon LPG unikající plyn. Na menší únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent.


xx.jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý krátce před půl jedenáctou. Do havířovské části Doní Suchá vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Havířov, a to dvěma vozidly.


ViewImage-aspx.jpg

Hasiči zabezpečili obě havarovaná vozidla před případným požárem. Z felicie opatrně vyprostili pomocí hydraulických nástrojů řidiče (1954) a spolujezdkyni (1955). Předali je ZZS MSK. Zraněné osoby skončily v ostravské Fakultní nemocnici.

yx.jpg

Na únik provozních kapalin hasiči použili sorbent, který po zdokumentování místa nehody uklidili. Půda nebyla zasažena. Řidič Subaru na pohon LPG, kde hasiči zastavovali plyn, vyvázl bez zranění.
 
Zdroj:
Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje