Hasiči z havarovaných vozidel vyprostili tři osoby

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.07.2024 | Hrádek/ Moravskoslezský kraj
Hasiči z havarovaných vozidel vyprostili tři osoby
 

Tři muže museli hasiči vyprostit, v úterý 9.7.2024, pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí při nehodě tří osobních a jednoho nákladního vozidla. Na místě zasahoval i vrtulník záchranářů, který přepravil jednu zraněnou osobu do nemocnice. 

Hasiči obdrželi informaci o dopravní nehodě, která se stala na silnici číslo 11, v katastru obce Hrádek na Frýdecko-Místecku, sedm minut po třetí hodině odpolední. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Třinec a dobrovolná jednotka z Jablunkova.

Hasiči museli ihned po příjezdu na místo nehody vyprostit celkem tři muže. Pomocí vyprošťovacího nářadí vyprostili první dva muže během deseti minut, dalšího pak během následujících sedmi minut. Na místě zásahu přistál i vrtulník záchranářů, který dopravil jednoho zraněného do nemocnice, zbylé dva odvezly sanitní vozy.

Po ukončení záchranných prací provedli hasiči, po dohodě s policií, zprovoznění komunikace jedním jízdním pruhem, neboť silnice byla po dobu záchranných prací na dvě hodiny uzavřena. Po odklizení trosek předali místo nehody policii a vrátili se na své základny.


Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje