Hasiči zachránili dvě ženy z třineckého domku, plného CO

16.02.2019
Hasiči zachránili dvě ženy z třineckého domku, plného CO
 oxid-uhelnaty.png oxid-uhelnaty2.jpg

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pátek 15.2.2019 dopoledne v rodinném domku v Třinci (okres Frýdek-Místek), z dosud neznámých důvodů plném oxidu uhelnatého (CO). Seniora v bezvědomí rychle vytáhl z přízemí ven do bezpečí tým ZZS MSK, hasiči v dýchací technice potom objevili v prvním patře dvě ženy středního věku – jedné bylo špatně, druhá byla v té době bez příznaků zdravotních potíží. Okamžitě je vyvedli ven.
 ViewImage-(2).jpg

Operační středisko hasičů bylo o komplikacích v rodinném domku v třinecké části Konská informováno v pátek po půl desáté dopolední. Vyjely tam ihned dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec a Frýdek-Místek.

ViewImage-(3).jpg

Na místě již byl tým ZZS MSK, který se staral o zraněného seniora. Hasiči vypátrali v prvním patře domku dvě ženy. V jednotlivých místnostech domku naměřili přítomnost CO ve výši až 1000 ppm a celý objekt ihned začali odvětrávat, jak otevřením oken, tak přetlakovým ventilátorem.

co-oo.jpg

Příčina vzniku a úniku CO v domku, včetně půdy, není dosud známa, podle zasahujících hasičů ale není vyloučeno, že to mohlo být v souvislosti s nekvalitně postaveným komínovým tělesem.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje