Hasiči zachraňovali koně při požáru v opavské jízdárně, který založilo dítě,které si hrálo se zapalovačem u 40 balíků slámy

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.08.2017
Hasiči zachraňovali koně při požáru v opavské jízdárně, který založilo dítě,které si hrálo se zapalovačem  u 40 balíků slámy

zapalovac.jpg
Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý 29.8.2017 odpoledne v areálu jezdeckého oddílu v Opavě-Kateřinkách u požáru přístřešku u velké konírny. Hasičům se společně s ošetřovateli koní podařilo včas vyvést všech 17 koní do bezpečí před nebezpečným kouřem i případným rozšířením ohně na stáje, k němuž ale díky rychlému zásahu hasičů nedošlo.

h.jpg

Koně skončili v bezpečí na pastvině. Za požár může dítě, které si hrálo u 40 balíků lisované slámy, uskladněných v přístřešku, se zapalovačem. Předběžná škoda byla odhadnuta na 20 tisíc korun - na slámě a stavební části.

hhh.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý před 14. hodinou. Do Kateřinek vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava, společně s ní čtyři opavské jednotky dobrovolných hasičů - Kateřinky, Podvihov, Kylešovice a Komárov a také jednotka dobrovolných hasičů z Kravař.

ViewImage-aspx.jpg
            Hořelo v přístřešku, který je součástí objektu stájí o půdorysu 65 x 23 metrů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu asi za hodinu, dohašeno bylo za necelé tři hodiny. Nikdo nebyl zraněn.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje