Hasiči zachraňovali psa z otáčecích dveří obchodního domu v Opavě

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.02.2022 | Opava/ Moravskoslezský kraj
Hasiči zachraňovali psa z otáčecích dveří obchodního domu v Opavě

Profesionální hasiči z Opavy (HZS MSK) úspěšně zachránili v úterý 8.2.2022 odpoledne malého bílého chlupatého psa, který se zasekl ve vstupních otáčecích dveřích obchodního domu v centru Opavy. Jeho hendikepovaná majitelka mu nedokázala pomoci.

Při příjezdu jednotky HZS Moravskoslezského kraje z opavské stanice na místo zásahu už jim zdejší údržbáři připravili podmínky pro záchranu Maxe uvolněním několika částí otáčecího mechanismu.

Hasiči nejprve ořezali ostrými noži chlupaté těsnění po celém boku jednoho z křídel otáčecích dveří se skleněnou výplní, které drželo pejska Maxe v nedobrovolném zajetí. Údržbáři jim také poskytli lubrikant, tedy krém na mazání potrubí, aby pejsek mohl bezbolestně klouzat nahoru po kovovém dveřním zařízení. Hasiči jej pomalu vyzvedli až nad hlavu, a vysunuli ho tak ze sevření. Hasičský zásah trval zhruba 10 minut.

Maxík vyvázl bez zranění. Uvidíme, jak brzo se mu zase bude chtít s paničkou nakupovat.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje