Hasiči zachraňovali v Beskydech pilota větroně po jeho nehodě

30.06.2017
Hasiči zachraňovali v Beskydech pilota větroně po jeho nehodě

ViewImage-aspx.jpg
  Dvě jednotky hasičů se zapojily ve čtvrtek 29.6.2017 do rychlé záchrany zraněného pilota větroně středního věku, který skončil na beskydské louce ve Frýdlantu nad Ostravicí (okres Frýdek-Místek) v rozbitém stroji. Hasiči jej opatrně přenesli na páteřní desku, pak na přístupné místo a tam pomáhali zdravotníkům v ošetřování. Muž, který byl při vědomí, byl převezen vrtulníkem Letecké záchranné služby Ostrava do nemocnice.

g.jpg

Operační středisko hasičů bylo o letecké nehodě informováno ve čtvrtek před půl sedmou večerní. Na místo nehody ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Větroň ležel podle zasahujících hasičů v hluboké trávě, muž (ročník 1969) měl při jejich příjezdu odepnuty bezpečnostní pásy, byl při vědomí a komunikoval. Hasiči jej opatrně zvedli ze sedadla, položili na páteřní desku a přenesli na přístupné místo, vhodné k jeho ošetření. Podle hasičů měl otevřenou zlomeninu kotníku a zranění v obličeji.

Hasiči ve spolupráci s operátory Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje v Ostravě identifikovali příslušný větroň. Zásah u jeho nehody měli ulehčený tím, že z něj nemohly do trávy unikat nebezpečné provozní kapaliny, například palivo…

Petr Kůdela, tiskový mluvčí- HZS Moravskoslezského kraje Forto: HZS Moravskoslezského kraje