Hasiči zasahovali u nehody čtyřkolky a úniku plynu v Háji ve Slezsku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Hasiči zasahovali u nehody čtyřkolky a úniku plynu v Háji ve Slezsku

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 4.5.2017 večer v obci Háj ve Slezsku, místní části Chabičov (okres Opava) u nehody motorové čtyřkolky, při níž se zranil její mladý řidič. Hasiči provizorně utěsnili poničenou domovní přípojku plynu a pak pracovníkům plynařské firmy vykopali otvor pro konečné utěsnění plynového vedení.
ggg.jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve čtvrtek krátce před osmou hodinou večerní. Do Chabičova vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Opavě, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Opava-Kylešovice.
gg.jpg

Hasiči asistovali týmu ZZS MSK při ošetřování mladého řidiče a provizorně utěsnili únik plynu především pomocí dřevěného klínku. Také odtlačili čtyřkolku mimo silnici v Sokolské ulici. Žádné provozní kapaliny z ní neunikaly.
ViewImage-aspx.jpg

Po příjezdu pracovníků plynařské firmy jim hasiči vykopali hlubokou jámu kvůli dokončení opravy plynového vedení.

Petr Kůdela - HZS Moravskoslezského kraje