Hasiči zasahovali u tragické nehody v Havířově

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Hasiči zasahovali u tragické nehody v Havířově

havarie5-nakl.png
Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 11.12.2018 v Havířově-Prostřední Suché (okres Karviná) u ranní tragické nehody po střetu nákladního automobilu  DAF a osobního automobilu BMW 318, který nepřežil mladý řidič BMW. Řidiči nákladního automobilu DAF, který z nehody vyvázl bez zranění, poskytoval psychickou pomoc intervent HZS MSK.

aa-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý krátce po půl osmé ranní. Do havířovské Vodní hasic-auto5E.jpgulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Havířov a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon a kontejnerová pojízdná dílna k případnému odtažení nákladního DAFu ze silnice.

aaa-(1).jpg

Hasiči opatrně vyprošťovali z havarovaného BMW řidiče ve vážném zdravotním stavu pomocí hydraulických nástrojů a páteřní desky. Bizon nemusel být nakonec využit, protože zástupci přepravní firmy se ve spolupráci s hasiči podařilo havarovaným DAFem popojet.

aaaa-(1).jpg

Na únik provozních kapalin použili hasiči nasákavý sorbent, který později uklidili, samozřejmě i celé místo nehody.

aaaaaaaa-(1).jpg

Podle informací Policie ČR jel řidič BMW (18) ve směru od Ostravy na obec Horní Suchá. Druhým směrem jel smrt.jpgřidič DAFu (47). Mladý řidič zatím z nezjištěných příčin přejel do protisměru a narazil do nákladního vozidla. Řidič osobního vozidla utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem a i přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/VideoMoravskoslezského kraje