Hasiči zastavovali v Holčovicích únik plynu po nehodě auta

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.01.2020 | Holčovice/ Moravskoslezský kraj
Hasiči zastavovali v Holčovicích únik plynu po nehodě auta

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 29.1.2020 v Holčovicích (okres Bruntál) u nehody osobního automobilu, který skončil v plotě, kde urazil hlavní uzávěr plynu (HUP) a plyn začal unikat do okolí. Hasiči evakuovali obyvatele sousedních domů a mistrně zastavili únik plynu až do příjezdů techniků plynařské firmy. Pak vyprostili havarované vozidlo.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu po půl jedenácté dopolední. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Krnov a Bruntál, odtud vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice.

Hasiči evakuovali z okolních rodinných domků dvě osoby, které se v nich právě nacházely. Protože havarované auto zůstalo ležet na HUP, hasiči utěsnili rozbitou plynovou trubku dřevěným kolíkem, když po zvednutí auta nafukovacími vaky a spuštění auta na kolík jej zatlačili dolů do trubky vahou motoru. Tím byl únik zastaven ještě před příjezdem plynařů.

Po příjezdu havarijní služby hasiči společně s plynaři poškozenou trubku vykopali (obkopali) v chodníku a byla stlačena plynaři. Evakuovaní obyvatelé se mohli vrátit domů.

Až po poledni tak mohli hasiči sundat havarované osobní auto z plotu a plynové přípojky (HUP) pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího speciálu Tatra 815 z bruntálské stanice HZS MSK.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje