Hasičský jeřáb vyprošťoval v Třinci kamion uvízlý v kanálu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.09.2021 | Třinec/ Moravskoslezský kraj
Hasičský jeřáb vyprošťoval v Třinci kamion uvízlý v kanálu

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 8.9.2021 po poledni v Třinci-Oldřichovicích (okres Frýdek-Místek) u nehody českého nákladního automobilu Renault, který visel pravým zadním kolem nad hlubokým otevřeným kanálem a nemohl vyjet. Zpět na silnici mu musel pomoci hasičský automobilový jeřáb Demag/Terex.

Nehoda, která se obešla bez zranění, se stala zhruba hodinu před středečním polednem ve Frýdecké ulici. Vyjely sem dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec a Ostrava-Zábřeh, odkud byl vedle jeřábu povolán i kontejnerový automobil s mobilní kontejnerovou dílnou. Jeřáb pomocí popruhů zvedl zadní část korby nákladního automobilu opatrně nahoru a posouval zpět na silnici během půlhodiny.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje