Hromadná nehoda na D1 zastavila na několik hodin provoz

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.04.2023 | D1/ Moravskoslezský kraj
Hromadná nehoda na D1 zastavila na několik hodin provoz

Hromadná nehoda zcela uzavřela provoz na dálnici D1 u Klimkovického tunelu. Postupně tam havarovalo více než 10 vozidel, na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Nehoda si vyžádala zranění celkem sedmi osob.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, která se stala v úterý 11.4.2023 v 6:34 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Bílovec a Ostrava-Přívoz, spolu s nimi i dobrovolní hasiči z Bílovce a Studénky.

Hasiči po příjezdu provedli protipožární zajištění havarovaných vozidel, na únik provozních kapalin na vozovce použili sorbent. Hasiči také spolupracovali při poskytování předlékařské pomoci. Rozsah nehody si vyžádal uzavření dálnice ve směru na Ostravu. Policie ČR tak zřídila objízdnou trasu přes město Klimkovice.

Po zdokumentování nehody ze strany Policie ČR pomohli hasiči s naložením havarovaných automobilů na vozidla odtahových služeb. Po ukončení činnosti hasičů bylo místo zásahu předáno Policii ČR, která zajistila obnovení provozu.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje