I v Moravskoslezském kraji byla uctěna památka dvou zesnulých hasičů

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

20.09.2021 | Moravskoslezský kraj
I v Moravskoslezském kraji byla uctěna památka dvou zesnulých hasičů

K uctění památky dvou hasičů jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Koryčany, zesnulých při výbuchu rodinného domu v Koryčanech, byly v neděli 19. září 2021 na budovách a stanicích HZS ČR po celé republice – tedy i na území Moravskoslezského kraje – vyvěšeny černé vlajky symbolizující smutek nad tragickou ztrátou těchto dvou našich kolegů.

Ve stejný den, v pravé poledne, vyjela na mnoha místech našeho kraje technika před hasičské stanice a hasičské zbrojnice se zapnutým výstražným světelným zařízením a jejich osádky nastoupily v zásahovém oděvu k uctění památky zesnulých hasičů minutou ticha. Památku tako uctili také profesionální a dobrovolní hasiči na Dnech NATO. Foto jsem dostal i z hasičské stanice HZS MSK v Opavě.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje