REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Jeden mrtvý a pět zraněných po srážce Pendolina s lokomotivou v Bohumíně

Je i video... Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 27.6.2022 ráno a dopoledne u železniční dopravní nehody v Bohumíně (okres...

28.06.2022 | Bohumín/ Moravskoslezský kraj
REKLAMA
REKLAMA
Je i video. 
Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 27.6.2022 ráno a dopoledne u železniční dopravní nehody v Bohumíně (okres Karviná) mezi soupravou Pendolino, mířící do Ostravy s cílem v Praze, a dieselovou posunovací lokomotivou řady 742, zvanou Kocour. Informaci o neštěstí jsme dostali po 5. hodině ranní.
Srážka jen několik stovek metrů od hlavní nádražní budovy pro cestující si vyžádala úmrtí strojvedoucího Pendolina (roč. 1968), zraněnou stevardku v Pendolinu a čtyři zraněné osoby v posunovací lokomotivě (tedy celkem 5 zraněných). Naopak bez zranění vyvázlo všech 16 cestujících v Pendolinu a tři lidé z jeho obsluhy.
Hasiči po podrobném průzkumu soupravy Pendolina a posunovací lokomotivy pomáhali zraněným i nezraněným osobám, mj. v bezpečném výstupu a odchodu zpět do budovy železniční stanice Bohumín. Kontrolovali také aktuální technický stav obou vozidel, např. možný únik provozních kapalin.
Zasahovalo zde – vedle Policie ČR (MSK) a ZZS MSK - 5 jednotek HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Bohumín, Karviná, Orlová, Ostrava-Přívoz a Ostrava-Zábřeh, s nimi „domácí“ drážní jednotka hasičů (ze Správy železnic). Té velitel HZS MSK místo tragické nehody během pondělního dopoledne předal.
Hasiči z HZS MSK tak již během dopoledne odjeli na své základny, ale jsou připraveni vyjet na požádání na opětovnou pomoc, především v souvislosti s odpoledním nakolejováním soupravy pod vedením hasičů Správy železnic.
Pro potřeby vyšetřovatelů zde HZS MSK již ráno postavil stan se stoly a lavicemi. Městská policie Bohumín, která má na starosti omezení pohybu chodců a vozidel v blízkosti místa nehody, do stanu dovezla čerstvou balenou vodu.
video (HZS): https://youtu.be/oA-zOzh4R9I


Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
24.03.2026 Tragický střet na přechodu připomněl křehkost života chodců Dopravní nehoda skončila smrtí chodkyně na přechodu. Zásah záchranářů potvrdil vážnost situace a rizika při silničním provozu. Zobrazit článek
Z regionu
24.03.2026 Zásah záchranářů u dětí kvůli vážnému riziku Záchranáři zasahovali u skupiny dětí s podezřením na užití léků. Všechny byly po ošetření převezeny do nemocnice. Zobrazit článek
Z regionu
24.03.2026 Náraz do stromu skončil tragédií a požárem Osobní vozidlo narazilo do stromu a začalo hořet. Zasahující hasiči vyprostili zaklíněnou osobu bez známek života. Zobrazit článek
Z regionu
24.03.2026 Střet s motocyklistou skončil vážným zraněním Dopravní nehoda osobního auta a motocyklu si vyžádala zásah záchranářů. Zraněný muž byl předán do traumacentra. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru