Karvinští hasiči a lezci zachraňovali montéra, který propadl lešením

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.08.2017
Karvinští hasiči a lezci zachraňovali montéra, který propadl lešením
            Profesionální hasiči (HZS MSK) z Karviné, včetně specializované lezecké skupiny, zachraňovali ve čtvrtek 3.8.2017 dopoledne v průmyslovém areálu v Karviné-Dolech zraněného pracovníka externí firmy, který opravoval absorbér odsíření a propadl lešením. Po zhruba osmimetrovém pádu se zachytil na železném roštu.
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno ve středu před půl desátou dopolední. Do karvinské části Doly vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) dvěma vozidly, včetně její lezecké skupiny s kvalitním vybavením.
ViewImage-(4).jpg
            Po příjezdu na místo události se hasiči-lezci ihned vydali nahoru po venkovním schodišti do výšky zhruba deseti metrů, kde po průlezu úzkým otvorem ve stěně absorbéru navázali kontakt s postiženým, ležícím na roštu půldruhého metru pod úrovní vstupu.

ViewImage-(1).jpg
            Montér byl při vědomí, avšak s bolestivým zraněním v oblasti dolních končetin. Hasiči-lezci jej na místě pádu stabilizovali, zafixovali mu krční páteř a zraněné nohy. S pomocí jejich kolegů byl postižený vytažen z prostoru absorbéru a snesen po schodišti k vozidlu ZZS MSK, kde byl předán do péče zdravotníků.

Zd roj:
Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje