Moravskoslezské hasiče v sobotu zaměstnal silný déšť, na území kraje likvidovali téměř šest desítek událostí

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.09.2020 |  Moravskoslezský kraj

V souvislosti s velmi intenzivním deštěm, který zasáhl náš kraj v noci z pátku na sobotu, vyjížděli hasiči 26. září 2020 od půlnoci do čtrnácti hodin k téměř šedesáti událostem spojeným s odstraňováním následků.

Ve většině případů se jednalo o čerpání vody jak ze sklepů, tak z lagun, jejichž rostoucí hladina ohrožovala obydlí.

Hasiči na několika místech usměrňovali vodu tekoucí z polí pytli z písku či jinými improvizovanými prostředky - v Petřkovicích tak položili profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Ostravě - Přívozu spolu s místní dobrovolnou jednotkou 40 pytlů. Padesát jich hasiči dovezli rovněž do Darkovic.

Video zde:  2020_09_26_pytlování_Petřkovice

Situace se začala uklidňovat po sobotním poledni, kdy ustal déšť. Hasiči poté čistili některé ze silnic od nánosů bahna.

Zasahující jednotky musely rovněž odstranit několik padlých stromů, převážně z komunikací, vítr také uvolnil plechy na střechách některých domů. V Orlové - Lutyni takovýto zásah řešila lezecká skupina ze stanice HZS MSK v Karviné.

U žádné z událostí neevidujeme výrazně vysokou škodu či zranění.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje