Moravskoslezští hasiči kvůli sněhu vyprošťovali kamiony i trolejbus

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

08.02.2021 | Moravskoslezský kraj
Moravskoslezští hasiči kvůli sněhu vyprošťovali kamiony i trolejbus

Ke dvěma uvízlým kamionům v příkopu museli vyjíždět profesionální hasiči (HZS MSK) v pondělí 8.2.2021 ráno na Novojičínsko, a to na dálnici D48 u Nového Jičína, místní části Loučky, a do Fulneku. „Nerozumného“ řidiče třetího kamionu museli navádět na bezpečné místo za první nehodou na D48 u Louček. Ve Slezské Ostravě jejich kolegové odtahovali v pondělí ráno kloubový trolejbus, který nedokázal vyjet kopec.

Na D48 u Nového Jičína skončil po páté hodině ranní v příkopu tahač rumunského kamionu, který vezl kartony, návěs zůstal na silnici. Řidič vyvázl bez zranění, jeden pruh zůstal průjezdný. Hasiči (zasahovaly zde 2 jednotky HZS MSK – ze stanic Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh) vytáhli kamion zpět na silnici pomocí ostravského vyprošťovacího speciálu MB Actros Bizon, stejně jako později ve Fulneku v Hranické ulici. Tam zasahovaly dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Bílovec a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi i jednotka dobrovolných hasičů Fulnek.

V Ostravě se pokoušel již prázdný kloubový trolejbus vyjet zasněžený kopec v ulici Československé armády nedaleko stanice HZS Moravskoslezského kraje Slezská Ostrava. Při couvání, aby měl při dalším pokusu lepší rozjezd, se na silnici zasekl a lehce „zlomil“ v kloubu. Profesionální hasiči ze Slezské Ostravy před trolejbusem lopatami odházeli čerstvý sníh. Pak jej zapřáhli za silnou cisternovou automobilovou stříkačku Tatra a ta jej odtáhla na rovný úsek silnice.