Moravskoslezští profesionální hasiči zachraňovali v sobotu dvě osoby

10.09.2017
Moravskoslezští profesionální hasiči zachraňovali v sobotu dvě osoby
erff.jpggr.jpg
Na dvou místech Moravskoslezského kraje zachraňovali profesionální hasiči (HZS MSK) osoby během soboty 9.9.2017. Ráno vyjeli do Raškovic (okres Frýdek-Místek), kde silný vítr strhnul dva střešní plechy a ty zranily šestadvacetiletého muže při rozebírání střechy. Večer jejich kolegové z Ostravy vyprošťovali v Hrabůvce sedmiletého chlapce, kterému uvízla při bezstarostné hře noha mezi stěnou a radiátorem.

staze.jpg
mm.jpg
            Dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek, vyjely před devátou hodinou ranní do Raškovic, kde se při rekonstrukci střechy rodinného domu s plechovou střešní krytinou zranil mladý muž.

m.jpg
            Při rozebírání střešní krytiny zafoukal silný vítr, který posunul dvěma těžkými plechy, a ty statného muže zranily. Podle zasahujících hasičů měl pořezanou nohu a vykloubené rameno. Hasiči povolali z nošovické stanice automobilovou plošinu AP MB 30 Econic,a by byla záchrana co nejcitlivější. Po naložení a bezproblémovém svozu na pevnou zem skončil pacient v sanitce. Hasiči také odřezali dva problematické plechy a spustili je na zem.

mmm.jpg

staze-(1).jpg
            Večerní zásah jednotky HZS MSK ze stanice Ostrava-Jih v bytě v Provaznické ulici byl mnohem rychlejší. Maminka, která sama nedokázala svému synkovi pomoci a nohu vytáhnout, zavolala po chvilce marného snažení na tísňovou linku hasičů. Těm trvala záchrana pouhé dvě minuty. Povolili šrouby, které spojovaly radiátor s držákem ve zdi, a klučík byl osvobozen. „Měl sice na krajíčku, ale držel se,“ uvedl velitel zasahujících hasičů.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje