Na Frýdecko-Místecku shořel dřevěný penzion za 20 milionů korun.VIDEO

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Na Frýdecko-Místecku shořel dřevěný penzion za 20 milionů korun.VIDEO

Celkem dvanáct jednotek hasičů se zapojilo do likvidace požáru penzionu v Písku na Frýdecko-Místecku. Škoda, kterou plameny napáchaly, je odhadována na 20 milionů korun.

ViewImage.jpg

Událost byla na tísňovou linku hasičů oznámena v sobotu 13. dubna 2019 pět minut před půl osmou večer. K zásahu bylo vysláno celkem dvanáct hasičských jednotek - profesionální ze stanic HZS MSK Třinec, Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, dobrovolné pak z obcí Písek, Jablunkov, Bukovec, Mosty u Jablunkova, Milíkov, Nýdek, Horní Lomná a Třinec - Guty.

ViewImage-(9).jpg

Při příjezdu prvních jednotek na místo zásahu byla střecha dvoupodlažního objektu o půdorysu přibližně 20x40 metrů zasažena plameny, hořelo rovněž v podkroví.

VIDEO

V penzionu nebyl naštěstí v danou chvíli nikdo ubytován, tři zaměstnanci jej sami opustili ještě před příjezdem hasičských jednotek. Nikdo z nich neutrpěl žádná zranění.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje