Na hladinu Stružky v Rychvaldě hasiči pokládali norné stěny, bránili úniku neznámé látky

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

21.04.2023 | Rychvald/ Moravskoslezský kraj

Čtyři hasičské jednotky se ve čtvrtek 20. dubna 2023 odpoledne zapojily do zásahu spojeného s únikem neznámé látky do vodního toku Stružka v Rychvaldu.

Událost byla ohlášena krátce po čtrnácté hodině, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Bohumín, Slezská Ostrava, Karviná a dobrovolná jednotka z Rychvaldu.

Velitel zásahu o události cestou operačního střediska informoval pracovníky životního prostředí a Povodí Odry, po jejich příjezdu na místo události hasiči asistovali při odběru vzorků.

Na potok zasahující jednotky instalovaly norné stěny a sorpční hady - využily vybavení ze speciálního sorbentového kontejneru s těmito prostředky. Po zajištění toku byl zásah  krátce před sedmnáctou hodinou předán k dalšímu řešení orgánům životního prostředí.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje