Na polský kamion spadly v Bruntálu-Kunově tři olše

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

14.06.2019 | Bruntálsko/Moravskoslezský kraj
Na polský kamion spadly v Bruntálu-Kunově tři olše

Neobvyklou nehodu na okraji Bruntálu, v místní části Kunov, řešili hasiči (dvě jednotky) ve čtvrtek 13.6.2019 po poledni téměř čtyři hodiny. Na projíždějící polský kamion spadly tři vzrostlé olše, poškodily plachtu a kamion nebyl v dřevěném vězení schopen další cesty. Hasiči museli přijet s výškovou technikou, povolat havarijní službu energetické firmy a zástupce majitele lesů. Po odjezdu kamionu ještě hasiči pokáceli další tři nebezpečně nakloněné stromy u silnice na Vrbno pod Pradědem.

Polský kamion s plastovými díly projížděl ve čtvrtek před polednem Kunovem. Řidič si ještě stačil všimnout, že na silnici bezprostředně před jeho kamionem začínají padat tři vzrostlé olše, vysoké 20 až 30 metrů, o průměru kmenů kolem 60 cm. Rychle šlápl na plyn. Tímto manévrem se zřejmě vyhnul zranění, protože stromy už spadly „pouze“ na zadní část návěsu a poškodily ho.

Na místo ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Bruntál a jednotka dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem, ta s automobilovou plošinou AP 27 na podvozku Tatra 815.

Protože stromy, ležící na kamionu, se nebezpečně dotýkaly drátů elektrického vedení, hasiči informovali pracovníky energetické společnosti a ti pomocí hasičské plošiny elektřinu vypnuli a dřeviny u drátů ořezali. Pak hasiči ve spolupráci se správci lesa spadlé stromy postupně odřezali, opět s pomocí automobilové plošiny. Kamion byl schopen pokračovat v jízdě i s poškozenou plachtou.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje