Nehoda dvou aut „pouze“ omezila dopravu u radnice Ostrava-Jih

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.03.2020 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Nehoda dvou aut „pouze“ omezila dopravu u radnice Ostrava-Jih

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 5.3.2020 přes poledne u nehody dvou osobních automobilů Škoda Octavia a Dacia Logan, které se střetly na rušné světelné křižovatce u radnice v ostravské části Jih. Přestože Dacia skončila na střeše, oba řidiči vyvázli bez zranění. Dacii přijel postavit na kola vyprošťovací speciál Tatra Omars ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh.

Nehoda se stala kolem 11. hodiny. Na křižovatku Plzeňské a Horní ulice přijely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Jih a Zábřeh, odtud zmíněný Omars. Octavia bez větších škrábanců skončila na nedalekém parkovišti, dacia na střeše bránila průjezdu v jednom ze dvou pruhů, ale křižovatka byla vesměs průjezdná - s větší opatrností. Dopravu zde řídila Policie ČR.

Hasiči zabezpečili dacii před případným požárem a pak ji postavili na kola na okraj silnice pomocí hydraulické ruky Omarse a po úklidu místa nehody ji předali Policii ČR. Nezaznamenali žádný únik provozních kapalin. I během zásahu byl jeden pruh ve směru na Vítkovice prakticky stále průjezdný.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje