Nehoda na Opavsku se zraněnými mladíky, kteří byli při příjezdu hasičů při vědomí, tři mimo vozidlo, čtvrtý zaklíněný uvnitř automobilu.

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

04.04.2018
Nehoda na Opavsku se zraněnými mladíky, kteří  byli při příjezdu hasičů při vědomí, tři mimo vozidlo, čtvrtý zaklíněný uvnitř automobilu.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý 3.4.2018 večer na silnici u obce Budišovice ve směru na Pustou Polom (obě okres Opava) u nehody osobního automobilu Škoda Octavia, který skončil ve stromu. Uvnitř se zranili čtyři mladí muži (všichni ve věku kolem 20 let), jednoho zraněného a zaklíněného muže museli vyprošťovat hasiči ze zadního sedadla havarovaného auta.

qq.jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno po půl osmé večer. Do ulice Žlabová cesta vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava a jednotka dobrovolných hasičů z Hrabyně.

qqe.jpg

Všichni čtyři zranění byli při příjezdu hasičů při vědomí, tři mimo vozidlo, čtvrtý zaklíněný uvnitř. Hasiči zabezpečili havarovanou octavii před případným požárem. Aby se dostali k zaklíněnému mladému muži na zadním sedadle, museli z jednoho boku odřezat pomocí motorové pily strom, z druhého boku několik větví. K jeho vyproštění použili hydraulické nástroje.

lekarske-vrtulnik-piktogram-a-ikony-400-585491.jpgHasiči také vyznačili přistávací plochu pro vrtulník Letecké záchranné služby, kterým jeden ze zraněných odletěl do nemocnice, další tři byli transportováni ve vozidlech ZZS MSK.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje