Noční nehody na Novojičínsku si vyžádaly celkem tři zraněné osoby.

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

21.07.2018
Noční nehody na Novojičínsku si vyžádaly celkem tři zraněné osoby.
 noc.jpgnehoda22.png
Dvakrát během noci z pátku na sobotu 21.7.2018 musely vyjíždět jednotky profesionálních hasičů z HZS MSK na Novojičínsko k nehodám vozidel.

nehoda22.png
Nejprve hodinu po páteční půlnoci na dálnici D1 u Bravantic, kde na levém boku skončil karavan,
7-(1).jpg

Karavan, v němž jelo 5 osob, havaroval kolem jedné hodiny sobotní na dálnici D1 u Bravantic ve směru na hasici-vuz.jpgOstravu (km 342). Na místo nehody vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec, Ostrava-Přívoz a Ostrava-Zábřeh, odkud dorazil vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon s pojízdnou dílnou.

1-(1).jpg

Uvnitř karavanu, ležícího na levém boku, zůstala zraněná silnější řidička, hasiči ji vyprostili shora přes pravé dveře kabiny za použití žebříku. Zranilo se i jedno dospívající dítě.

22-(1).jpg

Na únik provozních kapalin hasiči použili nasákavý sorbent a karavan zabezpečili před případným požárem. Karavan postavil opatrně na kola hasičský Bizon. Hasiči asistovali při nakládání karavanu na vozidlo odtahové služby.

5-(1).jpg

K přizvednutí karavanu použili bílovičtí profesionální hasiči (podruhé v krátké době) speciální zvedací nafukovací vak „sněhulák”, tzn. dva pevně propojené vaky nad sebou (viz foto z D1 č. 5 a 6), který vozí poměrně krátce na svém prvním výjezdovém vozidle. Dálnice D1 ve směru na Ostravu byla po dobu hasičského zásahu neprůjezdná

nehoda22.png
podruhé o více než dvě hodiny později do Bílovce-Staré Vsi, kde stál osobní automobil Škoda Octavia v zeleninové zahrádce na kolech a ještě poničil domovní plynovou přípojku.

9-(1).jpg

Po sobotní třetí hodině ranní vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Bílovec do místní části Stará Ves k nehodě octavie, která při nedobrovolné cestě do zahrady rodinného domku urazila plynovou přípojku. Protože únik byl slyšet díky zalomení plynové trubky „až“ v zemi (přitom zasahující hasiči přístrojem žádný nenaměřili), zavolali poruchovou službu plynařské společnosti, která se o závadu postarala.

12-(1).jpg

Řidič, který cestoval sám, měl zraněnou ruku. Hasiči octavii vytáhli navijákem cisterny ze zahrady k silnici a pak ještě navijákem narovnali sloupek plotu.

zachrana1.jpgObě nehody si vyžádaly celkem tři zraněné osoby, nebyly ale ohroženy na životech.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje