Noční ničivý požár dřevěného kostela zničil cennou historickou památku v Třinci-Gutech

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

02.08.2017
            Deset jednotek hasičů zasahovalo po úterní půlnoci 1.8.2017 u požáru krásného dřevěného kostela z 16. století v Třinci, místní části Guty (okres Frýdek-Místek). Významná historická památka byla prakticky zničena, hrubý předběžný odhad škody se pohybuje v řádech několika desítek milionů korun, historická škoda je ale nevyčíslitelná. Příčina vzniku požáru se bude důkladně zkoumat. Nikdo nebyl zraněn.
jj.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru kostela informováno krátce po úterní půlnoci. Do Gutů ihned vyjely - tedy už ve středu 2.8.2017 - tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – Třinec-Guty, Jablunkov, Návsí, Bystřice, Hnojník, Řeka a Dobratice.

ViewImage-(2).jpg
            Při jejich příjezdu již kostel silně hořel. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu, do středečního rána pokračovalo dohašování, když u požářiště zůstala místní jednotka Třinec-Guty. O požáru byla informována starostka Třince Věra Palkovská.

zz.jpg
            Cenná historická památka s mnohým původním vybavením a obrazy z první poloviny 16. století prošla před několika lety (2012-2014) rekonstrukcí za několik milionů korun.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje