Noční požár linkového autobusu na Karvinsku se obešel bez zranění

30.05.2018
Noční požár linkového autobusu na Karvinsku se obešel bez zranění

zakaz-vypalovani.jpgautobus-nocny-ikona-620x415.png
 Profesionální hasiči (HZS MSK) z Orlové zasahovali v noci z úterý na středu 30.5.2018 v Dětmarovicích (okres Karviná) u požáru linkového autobusu Renault, který začal hořet od motorové části. Řidič, který v něm jel sám, se jej marně snažil uhasit přenosným hasicím přístrojem. Nakonec oheň zničil celou zadní polovinu autobusu, předběžná škoda byla odhadnuta na 300 tisíc korun. Může za ni technická závada na palivovém systému.

x.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru vozidla informováno necelou půlhodinu před úterní půlnocí. Do Dětmarovic ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Orlová dvě cisternami. Silně hořící autobus se podařilo zcela uhasit po pečlivém dohašování až za několik desítek minut. Řidič vyvázl bez zranění.

xx.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje