Noční požár polského kamionu v Karviné

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Noční požár polského kamionu v Karviné

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v noci z úterý na středu 13.9.2017 v Karviné-Dolech u požáru polského kamionu Volvo se dřevem. Hořet začalo v důsledku dopravní nehody. Ukrajinský řidič vyvázl bez zranění.
mmmh.jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě a následném požáru vozidla informováno hodinu a tři čtvrtě po úterní půlnoci. Do karvinské části Doly vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Karviná a Havířov.
ViewImage-aspx.jpg

Při jejich příjezdu hořela kabina i nákladová část kamionu se dřevem. Hasiči dostali oheň, který vozidlo značně poškodil, pod kontrolu za půl hodiny, dohašování jim zabralo několik desítek minut. Na uniklé provozní kapaliny hasiči použili nasákavý sorbent.
mmm.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje