Noční požár proměnil opuštěný statek v trosky. Hasiči zasahovali až do odpoledne
V neděli 19. července 2026 krátce po půlnoci vyjížděli hasiči k požáru opuštěného statku ve Frýdku-Místku, v místní části Staré Město. Oheň zasáhl celý objekt a kvůli nestabilním konstrukcím museli hasiči zasahovat převážně zvenčí. Při události nebyl nikdo zraněn.
20.07.2026 | Frýdek-Místek/ Moravskoslezský kraj
Oheň zachvátil celý opuštěný statek
Operační středisko hasičů přijalo oznámení o požáru v 00:50 hodin. Na místo okamžitě vyjely profesionální jednotky ze stanice Frýdek-Místek společně s dobrovolnými hasiči z Frýdku, Starého Města, Bašky, Dobré, Raškovic, Vyšních Lhot a Frýdlantu nad Ostravicí.
Po příjezdu zjistili hasiči, že plameny zasáhly celý objekt bývalého statku. Kvůli rozsahu požáru nasadili pět vodních proudů a jako zdroj hasební vody využili také nedalekou řeku.
Nestabilní konstrukce komplikovaly zásah
Vzhledem k narušené statice objektu vedli hasiči zásah převážně z vnější strany budovy, aby minimalizovali riziko pro zasahující jednotky.
Požár se podařilo lokalizovat v 01:20 hodin, práce ale zdaleka neskončily. Jednotky během následujících hodin vyhledávaly pomocí průzkumu skrytá ohniska a postupně je dohašovaly. Likvidace požáru byla ukončena až v odpoledních hodinách.
Škoda dosáhla téměř milionu korun
Přesná příčina vzniku požáru je předmětem společného šetření hasičských vyšetřovatelů a Policie České republiky.
Předběžná škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Také opuštěné nebo nevyužívané objekty představují při požáru značné riziko. Nestabilní konstrukce mohou výrazně komplikovat zásah hasičů a zvyšovat nebezpečí jejich zřícení. Každý podobný požár proto vyžaduje pečlivé vyhodnocení bezpečnosti zasahujících jednotek.
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: HZS Moravskoslezského kraje
Autor fotografií: HZS Moravskoslezského kraje - poskytnuto HZS ČR
Galerie