Noční požár rodinného domku, hasiči zachránili 4 osoby

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

24.09.2019 | Vítkov/ Moravskoslezský kraj
Noční požár rodinného domku, hasiči zachránili 4 osoby

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na úterý 24.9.2019 ve Vítkově (okres Opava) u požáru patrového rodinného domku se sedlovou střechou, sloužícího jako ubytovna i s využitým sklepem. Hasiči zachránili 4 osoby, seniorce v bezvědomí přitom museli poskytnout předlékařskou pomoc a kyslík. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno krátce před pondělní půlnocí. Do Husovy ulice ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Vítkov, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů - Vítkov, Březová, Melč a Budišov nad Budišovkou.

Oheň zasáhl polovinu objektu. Hasiči zachránili přes okno tři muže, vynesli ven rovněž zraněnou seniorku v bezvědomí, které poskytli kyslík. Pátou osobu zachránili obyvatelé domku ještě před příjezdem hasičů.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za čtvrt hodiny, dohašování jim zabralo další hodinu a půl. Na kontrolu požářiště zde do úterního rána zůstali místní dobrovolní hasiči.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje