Noční požár rodinného domku ve Staříči na Frýdecko-Místecku.

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

02.03.2018
Noční požár rodinného domku ve Staříči na Frýdecko-Místecku.

pp.jpg

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 1.3.2018 večer až do noci ve Staříči (okres Frýdek-Místek) u požáru přízemního rodinného domku se sedlovou střechou. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru, který se obešel bez zranění, je dosud v šetření.

q.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru objektu o půdorysu 10 x 8 metrů informováno ve čtvrtek krátce před 21. hodinou. Do Fryčovické ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů - Frýdek a Brušperk.

p.jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 35 minut, když zasahovali v dýchacích přístrojích, dohašování s rozebíráním konstrukcí jim zabralo hodinu a půl.

komn.jpg

Další tři hodiny zde zůstali dobrovolní hasiči z Brušperku na kontrolu požářiště. Na základnu se dostali až po třetí hodině ranní.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje