Ostravští hasiči čistili na Dubině velkou olejovou skvrnu z popelářského vozu

11.01.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Ostravští hasiči čistili na Dubině velkou olejovou skvrnu z popelářského vozu

Je i video.

Dvě jednotky ostravských profesionálních hasičů (HZS MSK) se zapojily v pondělí 11.1.2021 dopoledne do odstraňování neobvykle velké skvrny hydraulického oleje, který unikl po technické závadě (prasklá hadice) z popelářského vozu na zpevněnou slepou komunikaci u jednoho z panelových domů na sídlišti Dubina v městské části Ostrava-Jih.

Zasažená plocha měla asi 10 x 5 metrů, uniklo celkem 75 litrů hydraulického oleje. Hasiči zamezili jeho úniku do kanalizace postavením hráze z nasákavého sorbentu OKO-PUR ze sorbentového kontejneru, na skvrnu použili celkem 112 kilogramů (!!!) tohoto sorbentu. Pod prasklou hadici s kapajícím olejem položili sorpční koberce. Životní prostředí nebylo ohroženo.

Odpadová firma OZO si zajistila opravu svého vozidla na místě, po jeho odjezdu hasiči zasaženou plochu pečlivě uklidili. Použitý znečištěný sorbent skončil v kontejneru, kterýž pak odvezla firma OZO k likvidaci.

Ve slepé části ulice Jana Maluchy v Ostravě-Dubině zasahovaly dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh (odtud přijel sorbentový kontejner).

Video (Tomáš Lach, HZS MSK): https://youtu.be/9U91n-JADa4
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje