Ostravští hasiči nakládali odtržený návěs s betonem zpět na tahač

16.08.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Ostravští hasiči nakládali odtržený návěs s betonem zpět na tahač

Je i video.

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pondělního dopoledne 16.8.2021 až do odpoledne na frekventované Opavské ulici v Ostravě-Porubě na úrovni s Třebovicemi u nehody kamionu, kdy se z dosud neupřesněné příčiny odtrhl z jedoucího tahače Mercedes návěs se 24 tunami betonových stavebních překladů a zůstal stát na pravém okraji silnice za křižovatkou Opavské s Martinovskou ulicí ve směru na Svinov. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

K neobvyklé nehodě vyjely v pondělí dopoledne dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba a Zábřeh, odkud přijel silný automobilový jeřáb Demag/Terex i s kontejnerovou mobilní dílnou. A ten se postaral o naložení návěsu zpět na tahač.

Hasiči museli nejprve opatrně a přesně podvléci pod dnem utrženého návěsu zvedací popruhy a pak jeřábem pomalu manévrovat směrem nahoru, aby mohl být návěs opět položen na tahač a již nespadl. Uchycení návěsu k tahači několikrát pečlivě zkontrolovali. Potom silnici uklidili.

Kamion mezitím pomalu vycouval za policejní asistence na zmíněnou křižovatku a odjel na důkladnou kontrolu zpět do areálu v Ostravě-Třebovicích, tedy tam, kde byly stavební dílce naloženy. Zda se návěs udrží, sledovaly pozorně oči zasahujících hasičů, policistů, pracovníků Dopravního podniku Ostrava i dvou desítek přihlížejících osob.

Dvouproudá Opavská ulice ve směru z Pustkovce do Svinova byla během pondělního dopoledne průjezdná levým pruhem, po dobu úspěšné manipulace automobilovým jeřábem s návěsem byla – přes pondělní poledne – zhruba na hodinu zcela uzavřena. Odklon a dopravu na nedaleké křižovatce Opavská/Martinovská řídila Policie ČR.

Video z hasičského zásahu (HZS MSK): https://youtu.be/JwYHHNZZIz8

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje