Ostravští hasiči vyprostili z kolejí fabii po střetu s tramvají

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Ostravští hasiči vyprostili z kolejí fabii po střetu s tramvají
            Za velkého zájmu procházejících osob, především školáků, vyprošťovali profesionální hasiči (HZS MSK) v úterý 16.5.2017 odpoledne v Ostravě-Zábřehu u kina Luna havarovaný osobní automobil Škoda Fabia z kolejí, a to po střetu s tramvají. Řidič fabie – senior – vyvázl s lehčím zraněním a šokem.
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý před druhou hodinou odpolední. Na křižovatku Výškovické ulice a ulice Kosmonautů (zhruba na úrovni kina Luna a římskokatolického kostela sv. Ducha) vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Zábřeh.
eee.jpg
            Hasiči se ujistili o zdravotním stavu řidiče v péči ZZS MSK a o tom, že z havarovaného vozidla, stojícího souběžně v mezeře mezi kolejemi těsně vedle tramvaje číslo 15, neunikají žádné provozní kapaliny. Silnýma rukama fabii nazvedli na povrch silnice a pak ji rychle odtlačili na veřejné parkoviště před kostelem. Tam si ji převzala Policie ČR a později i příbuzní řidiče.
rr.jpg
            Silniční doprava ze Zábřehu do Výškovic byla během zásahu hasičů svedena do jednoho pruhu. Tramvajová doprava obnovena zhruba během čtvrthodiny po příjezdu hasičů.
Petr Kůdela, tiskový mluvčí – HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje