Ostravští hasiči vyprošťovali Alfu Romeo z plotu, bruntálští muže z dodávky

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Ostravští hasiči vyprošťovali Alfu Romeo z plotu, bruntálští muže z dodávky
image-ashx.jpg   hzsmsk.jpg

Profesionální hasiči (HZS MSK) z Ostravy-Přívozu zasahovali ve středu 29.11.2017 ráno v ostravské části Antošovice u nehody osobního automobilu Alfa Romeo, který prorazil dřevěný plot i se sloupky a skončil v zahradě rodinného domku. Mladá řidička vyvázla s lehkým zraněním, hasiči auto vytahovali ze zahrady pomocí vyprošťovacího speciálu na podvozku Tatra 815.
rrr-(1).jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno krátce o sedmé hodině ranní. Do Antošovické ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Ostrava-Přívoz dvěma vozidly. Hasiči pomocí hydraulické ruky vyprošťovacího vozidla vytáhli a přeložili Alfu Romeo mimo poničenou zahradu, zavolali odtahovou službu a místo nehody předali Městské policii Ostrava.

K další nehodě vyjížděly ve středu dopoledne dvě jednotky hasičů do obce Lomnice, místní části Tylov (okres Bruntál), kde se srazil nákladní automobil s dodávkovým automobilem Citroën Berlingo. Hasiči opatrně vyprostili zraněného řidiče středního věku z Berlinga, a to na páteřní desce po otevření dveří pomocí hydraulických nástrojů, když jej i ošetřovali. Na menší únik provozních kapalin (hydraulického oleje) použili nasákavý sorbent.
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno po půl desáté dopolední. Zasahovala jednotka HZS MSK ze stanice Bruntál a jednotka dobrovolných hasičů Lomnice. Muž byl při vědomí.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje