Ostravští hasiči zachránili srnku z jámy s vodou na haldě

28.06.2017
Ostravští hasiči zachránili srnku z jámy s vodou na haldě

n.jpg
K záchraně srny, která uvízla na vodní ploše v areálu uhelné haldy v Ostravě-Heřmanicích, byla v úterý 27.6.2017 hodinu před polednem vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Ostrava-Přívoz.

mmm.jpg

Po příjezdu ke kališti hasiči spatřili vysílenou a možná i dezorientovanou srnu, která neuměla po strmých a sypkých březích umělé laguny najít cestu zpět do přírody.
nn.jpg

Hasiči se opatrně přibližovali ke krásnému zástupci spárkaté zvěře, vybavení mj. záchrannými nafukovacími saněmi, ale neunikli pozornosti vystrašeného tvora, který se z posledních sil pokusil o neúspěšný útěk obtížným terénem. Moudrá srna zřejmě nakonec usoudila, že není důvod k útěku, odevzdaně se nechala mohutnými hasiči chytit a přenést na přístupnější místo.
nnnn.jpg

Tam jí její zachránci napojili čerstvou vodou a počkali na zástupce mysliveckého spolku, kterému zachráněnou srnku předali. Po domluvě s myslivcem hasiči krásného, byť právě zesláblého tvora nechali odpočívat v bezpečí na okraji lesa a spokojeně odjeli na základnu.

p.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí- HZS Moravskoslezského kraje Forto: HZS Moravskoslezského kraje