Ostravští hasiči zachraňovali kavky, straku i krásného papouška ze stromu

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.06.2017
Ostravští hasiči zachraňovali kavky, straku i krásného papouška ze stromu
            Profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Ostravě-Přívoze ze směny C v krátké době po sobě zasahovali u tří událostí, kdy museli zachránit zástupce ptačí říše. Po pátečním zásahu (2.5.2017) u spadlého kavčího hnízda v Ostravě-Hrabůvce hned v pondělí 5.5.2017 ráno zachránili ve stupačkách bytového domu v Ostravě-Hrabůvce uvězněnou straku a ještě v pondělí odpoledne byli povolání k záchraně papouška do městské části Slezská Ostrava.
ggg.jpg
            Necelý rok stará papouščí slečna druhu Ara ararauna, jménem Lóra, se již od sobotního rána, kdy uletěla svému majiteli, potulovala, nebo spíše poletovala po okolí. Její pouť skončila v koruně vysokého stromu. Přívozští hasiči, vedle „běžných“ výjezdů specializovaní mj. právě na zásahy při záchraně zvířat, využili svou automobilovou plošinu AP 42 MB Econic. Ve spolupráci s majitelem, který byl na místě, nalákali již určitě unaveného a po nedělních bouřkách také možná vystrašeného papouška pomocí osvědčeného pamlsku - oříšků.
gggg.jpg
            Papoušek byl předán majiteli a těžko říct, kdo z nich byl z opětovného shledání šťastnější. Lóra dávala svou radost najevo po svém - okusováním límce a knoflíků košile svého znovunalezeného chovatele, nechybělo pár pusinek a potlesk diváků a dětí ze sousední mateřské školy ve Slívově ulici.
Petr Kůdela, tiskový mluvčí-HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje