Ostravští hasiči zachraňovali užovku červenou

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

30.06.2019 | Ostrava/Moravskoslezský kraj
Ostravští hasiči zachraňovali užovku červenou

Profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Ostravě-Přívoze, kteří se mezi jinými obvyklými zásahy zaměřují na záchranu a odchyt všelijakých živých tvorů v krajském městě, pomáhali v pátek 28.6.2019 odpoledne s odchytem více než metr dlouhé užovky červené u rodinného domku v Ostravě-Michálkovicích.

Užovka červená, volně žijící pouze v jižních oblastech Severní Ameriky až po severní Mexiko, zareagovala na své prozrazení a přítomnost osob pokusem o útěk - snažila se zalézt do bezpečného úkrytu pod dlažbu. V tom jí zabránili obyvatelé domu společně s policisty.

Zkušení hasiči z Přívozu po svém přivolání přemístili užovku do velkého plastového sudu a převezli ji bezpečně do porubského Střediska přírodovědců (součást SVČ Korunka Ostrava-Mariánské Hory), kde bude o hada náležitě postaráno.

Užovka červená patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější „domácí“ hady, známá je ale také tím, že dokáže utéci každou sebemenší dírou. Ta čerstvě „ulovená“ patrně utekla nějakému, dosud neznámému chovateli z terária, protože v našich krajinách dosud opravdu není volně žijící.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje