Po střetu osobního a dodávkového vozidla museli hasiči vyprostit jednoho z řidičů

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.07.2023 | Karviná/ Moravskoslezský kraj

Tři zraněné osoby si vyžádala pondělní ranní nehoda osobního a dodávkového automobilu v městské části Ráj v Karviné.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, v pondělí 3.7.2023 v 8:43 hod. Na místo události byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice v Karviné. Na místě události zasahovala i zdravotnická záchranná služba (ZZS), Letecká záchranná služba (LZS) a Policie ČR.

Při střetu osobního a dodávkového vozidla mělo původně dojít k požáru jednoho z vozidel, toto naštěstí nebylo potvrzeno, nicméně došlo k zaklínění jednoho z řidičů, který zůstal z dosud nezjištěných důvodů zaklíněný pod jedním z vozidel. K jeho vyproštění použili hasiči pneumatické vaky a následně, společně se ZZS, prováděli resuscitaci.

Hasiči provedli, na obou havarovaných vozidlech, protipožární opatření, na únik provozních kapalin použili sorbent. Pomohli rovněž s transportem zraněného do přistaveného vrtulníku LZS, ostatní zranění byli do nemocnice transportováni pozemní cestou. Po ukončení vyšetřování nehody ze strany Policie ČR zajistili hasiči úklid vozovky.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje