Po střetu rumunského kamionu a peugeotu v Bašce začalo hořet

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Po střetu rumunského kamionu a peugeotu v Bašce začalo hořet

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 2.4.2019 odpoledne v obci Baška, místní části Hodoňovice (okres Frýdek-Místek), u nehody rumunského kamionu MB Actros a osobního automobilu Peugeot, jehož řidič se zranil. Pod peugeotem, který skončil v příkopu a oplocení, začalo hořet suché listí a tráva. Uhasil jej řidič kamionu přenosným hasicím přístrojem ještě před příjezdem hasičů.

ViewImage.jpg

Nehoda se stala v úterý kolem 14. hodiny. Na čtyřproudou silnici I/56 v Hodoňovicích ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, odtud automobilový jeřáb Demag/Terex, vyprošťovací speciál MB Actros Bizon a kontejnerová pojízdná dílna.

ViewImage-(2).jpg

Hasiči vyprostili z příkopu kamion, který jel s prázdným návěsem a přívěsem na převoz osobních automobilů, pomocí jeřábu, Bizon jej tradičně jistil lanem zadního navijáku. Hasiči zachytili únik provozních kapalin do půdy, předtím z kamionu uniklo jen několik litrů nafty.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje