Počet výjezdů hasičů kvůli bouřkám přesáhl stovku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

27.08.2019 | Moravskoslezský kraj
Počet výjezdů hasičů kvůli bouřkám přesáhl stovku

Přes 120 výjezdů mají na kontě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli nedělním (25.8.2019) a pondělním (26.8.2019) odpoledním silným bouřkám. Hlavně šlo o odstraňování spadlých a nebezpečných stromů. Dosud se obešly bez zranění a v drtivé většině bez větších škod.

V neděli vyjeli moravskoslezští hasiči kvůli nepříznivému počasí padesátkrát. Další zásahy hlavně na popadané a nebezpečné stromy měli během pondělí, kdy navíc přišla další bouřková vlna, doprovázená silným deštěm a větrem.

Nejvíce výjezdů (z celkových 125) měli od nedělního podvečera do úterního odpoledne hasiči v okrese Ostrava-město (46), o trochu méně v okrese Frýdek-Místek (38). Opavsko a Karvinsko po 14, Novojičínsko 11 a Bruntálsko 2.

Tři jednotky hasičů, včetně specializovaných lezců z Poruby, musely například vyjet v pondělí 26.8.2019 odpoledne do místní části Polanka nad Odrou, kde vítr strhnul z rodinného domku nedaleko zdejší železniční stanice zhruba polovinu plechové střechy.

Dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Poruba a Zábřeh - přivezly speciální „zastřešovací“ kontejner s komponenty k provizornímu (nouzovému) zastřešení poškozených střech objektů. Zakrytí poškozené střechy nepromokavou fólií zabralo hasičům asi tři hodiny. Pomáhala jim jednotka dobrovolných hasičů z Polanky nad Odrou.

Například v pondělí večer najel vlak s cestujícími v Děhylově na spadlý strom. Událost se obešla bez zranění. Odvezeny byly odtud tři desítky cestujících. Zasahovali zde drážní hasiči (SŽDC) a dvě jednotky dobrovolných hasičů – Hlučín a Plesná.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje