Požár 12 hektarů pole

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

28.07.2019 | Moravskoslezský kraj
Požár 12 hektarů pole

Devět jednotek hasičů zasahovalo odpoledne u požáru 8 hektarů pole s ječmenem, strništěm, kupami slámy a vysokým hnojištěm v obci Hlubočec na Opavsku. Hasiči uchránili před ohněm přilehlý lesík s vysílačem a velké pole s řepkou. Předběžná škoda byla odhadnuta na 40 tisíc korun. Nejpravděpodobnější příčina vzniku požáru – cizí předmět v kombajnu, který způsobil jiskru.

Před půl čtvrtou odpolední do Hlubočce vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Opava, společně s ní osm jednotek dobrovolných hasičů – Hlubočec, Pustá Polom, Hradec nad Moravicí-Jakubčovice, Opava-Podvihov, Opava-Komárov, Březová, Kyjovice, Hrabyně. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice.

Po lokalizaci pole podmítala zemědělská technika, doutnající hnojiště bylo předáno majiteli.

Další pole s obilím na Opavsku se rozhořelo o dvě hodiny později u Stěbořic-Jamnic. Hoří zde asi 4 hektary a 80 balíků slámy. Zasahuje zde zatím 10 jednotek hasičů. Oba požáry se zatím obešly bez zranění, v obou případech byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje